articles

Úvod 2020/2021
2020/2021
Ekonomická olympiáda

Výsledky školního kola V. ročníku Ekonomické olympiády

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. 

Na přelomu listopadu a prosince se uskutečnila školní kola, do kterých se zapojilo celkem 339 škol z celé České republiky, své znalosti z ekonomie a financí prověřilo 15 552 studentů. Průměrná úspěšnost v testu byla 49 %, což je nárůst o sedm procentních bodů oproti minulému ročníku.

Do krajského kola, které se uskuteční 16. března, postupují a EOA budou reprezentovat tito žáci: Martin Jakubec ze třídy 4. A, Karolína Hájková ze třídy 4. S, Natalie Drahoňovská a Klára Sinkulová ze třídy 4. E, Josef Zuch, Petr Šparlinek a Stanislav Cuchý ze třídy 3. S. 

Postupujícím moc gratulujeme! 

Ing. Bohuslava Varadinová
koordinátor EO

 
Čerství držitelé CAMBRIDGE ENGLISH certifikátu

Blahopřejeme dalším pyšným držitelům certifikátu B2 First k velmi úspěšnému složení  Cambridge English zkoušek! Certifikáty jim byly předány ve středu  9. září 2020 v Severočeské vědecké knihovně  - Oddělení anglické literatury v Ústí nad Labem.

Přípravný kurz ke zkouškám na úrovni B2 či C1 bude otevřen i tento podzim. Potenciální zájemci se mohou již teď hlásit svým vyučujícím anglického jazyka.spolecne-logolink