articles

Úvod 2017/2018
2017/2018
Veletrh vzdělávání Škola Děčín 2017

Letošní 21. ročník veletrhu vzdělávání se konal 17. října v prostorách Centra Pivovar. Prezentovalo se zde celkem 29 různých středních škol, 12 významných firem či institucí působících v regionu v roli zaměstnavatelů a své stanoviště zde měl i Úřad práce Děčín a Okresní hospodářská komora Děčín.

Celý článek...
 
Exkurze do Karlových Varů

Studenti, kteří si zvolili ke studiu ruský jazyk, měli možnost navštívit Karlovy Vary.

Na programu byla exkurze výrobny likérů Becherovka, prohlídka lázeňského města a návštěva pravoslavného kostela sv. Petra a Pavla.

 
Zwinger - Galerie starých mistrů

V rámci výuky Nj měli studenti 1. a 2. ročníků možnost navštívit drážďanskou obrazárnu v Zwingru.

V Galerii starých mistrů si tak prohlédli obrazy z období od gotiky až po 18. století. Nejobdivovanějším obrazen v Galerii bezesporu je Rafaellova Sixtinská madona, ale najdeme zde i díla jiných atorů zvučných jmen jako např. Dürera, Cranacha, Rembrandta, Rubense, Vermeera, Canaletta a mnoha dalších.

Po tomto kulturním zážitku jsme se studenty navštívili ještě kostel sv. Trojice a prošli historickým centrem. Pak už následovaly nezbytné nákupy.

Věřím, že se studentům exkurze líbila a že přispěla k ujasnění si mnoha uměleckých období a stylů.

-lc-

 
Evropský den jazyků

26. září patří každoročně soutěži v jazykových znalostech a dovednostech. I letos jsme přivítali žáky ze základních škol, kteří společně s našimi studenty zdolávali úkoly na 10 různých stanovištích.

Celý článek...
 
Seznamovací pobyty 1. ročníků

V prvních zářijových týdnech se uskutečnily týdenní seznamovací pobyty prvních ročníků. Tentokrát byli noví nejen studenti, ale nová byla i místa, kam se vydali.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 4 z 4